Atlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - medycyna estetyczna<span>ATLANTA</span> Clinic to nowoczesna sala operacyjna i <span>wykwalifikowany zespół</span>Atlanta Clinic - leczenie z użyciem bezpiecznych metodAtlanta Clinic - problemy z kręgosłupem u dzieciAtlanta Clinic - przedłużamy żywotność stawówAtlanta Clinic - pole magnetyczneAtlanta Clinic - przywracamy zdrowy i młody wygląd skóryAtlanta Clinic - leczymy bóle kręgosłupaAtlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - pomaga dzieciom

Orthokine

Orthokine to biologiczna metoda leczenia zwyrodnień stawów i bólu pleców. Pozwala uzyskać z ludzkiej krwi substancje białkowe (cytokiny przeciwzapalne), które skutecznie blokują receptory w komórkach reagujące na czynniki zapalne. Uzyskana w ten sposób surowica zawiera czynniki wzrostu i cytokiny przeciwzapalne, które stymulują regenerację tkanek. Orthokine wykorzystujemy do leczenia zmian zwyrodnieniowych we wszystkich stawach i entezopatiach (łokieć tenisisty, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie mięśnia nadgrzebieniowego itp.)".

Przyczyną stanów zapalnych stawów oraz ich bólu są cytokiny takie jak interleukina-1. Ulgę przynosi wprowadzenie w miejsce bólu antagonistów receptora interlukeiny-1. Można to uzyskać wprowadzając odpowiednio przygotowaną surowicę krwi uzyskaną właśnie dzięki Orthokine.

Czas utrzymywania się efektów klinicznych tej terapii wynosi ponad 2 lata.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi do strzykawki z żyły ramiennej. Etap jest krótki i całkowicie bezbolesny: trwa około minuty. W kolejnym kroku pobrana krew zostaje dokładnie wymieszana i wstawiona do inkubatora na 6 godzin w temperaturze 37°C. Po tym czasie strzykawkę z krwią umieszcza się w wirówce, gdzie w wyniku odwirowania powstają dwie warstwy: surowica (z nowo powstałymi białkami przeciwzapalnymi i czynnikami wzrostu) oraz warstwa erytrocytów. Surowicę oddziela się od erytrocytów, by w dalszym etapie wykorzystać ją do wstrzyknięć dostawowych.  Podczas aplikacji miejsce wkłucia zostaje starannie zdezynfekowane, a do stawu poprzez igłę wprowadza się wcześniej wytworzoną surowicę.


  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów,
  • Dyskopatia,
  • Przewlekłe zespoły bólowe kręgosłupa,
  • Urazy sportowe.
  • Występujące ostre stany zapalne,
  • Biegunka,
  • Gorączka,
  • Szczepienia ochronne,
  • Choroby nowotworowe.

Cennik:

1 podanie surowicy 100 zł
1 szt. surowicy 1000 zł
3 zabiegi podania surowicy 3000 zł
6 zabiegów podania surowicy 5000 zł
b48d98-atlantaclinic_039.webp

Teraz skontaktuj się z nami
Nie czekaj! Zadzwoń

+48 34 353 10 85
+48 505 999 080


Serdecznie zapraszamy
Pozostałe zabiegi