Atlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - medycyna estetyczna<span>ATLANTA</span> Clinic to nowoczesna sala operacyjna i <span>wykwalifikowany zespół</span>Atlanta Clinic - leczenie z użyciem bezpiecznych metodAtlanta Clinic - problemy z kręgosłupem u dzieciAtlanta Clinic - przedłużamy żywotność stawówAtlanta Clinic - pole magnetyczneAtlanta Clinic - przywracamy zdrowy i młody wygląd skóryAtlanta Clinic - leczymy bóle kręgosłupaAtlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - pomaga dzieciom

Technologie medyczne stosowane w Atlanta Clinic

Ramię C RTG
Ramię C RTG
Ramię C RTG to ważny element wyposażenia sali operacyjnej. Urządzenie to jest przeznaczone do chirurgii ortopedycznej i chirurgii kręgosłupa. Pozwala chirurgowi bardzo precyzyjnie przeprowadzić szereg małoinwazyjnych zabiegów na kręgosłupie. Umożliwia kontrolę przebiegu i wyniku operacji, na bieżąco podczas zabiegu.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy podany do stawu przywraca mazi stawowej elastyczność oraz funkcję smaru. Stymuluje także produkcję przez organizm własnego kwasu hialuronowego. Już jeden zabieg poprawia ruchomość stawu i ścięgien oraz zmniejsza ból. Spowalnia także proces starzenia się stawów.
Disc-FX
Disc-FX
Disc-FX System jest nowoczesnym i małoinwazyjnym leczeniem kręgosłupa. Skutecznie usuwa przepuklinę dyskową bez szkody dla otaczających dysk tkanek. Leczenie system Disc FX - obejmuje usunięcie przepukliny kręgosłupa, oczyszczenie krążka dysku oraz uszczelnienie rozdarcia pierścienia dysku. Pacjent po tym zabiegu wraca tego samego dnia do domu z niewielkim opatrunkiem na plecach.
Komora hiperbaryczna
Komora hiperbaryczna
Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda leczenia polegająca na oddychaniu przez pacjenta czystym tlenem medycznym w warunkach podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej. W wysokim ciśnieniu tlen dociera  w ciele do tkanek, w których wcześniej było go niewystarczająco dużo. Lista wskazań medycznych do terapii hiperbarycznej jest systematycznie poszerzana.
Stenoza
Stenoza
Realizujemy endoskopowo odbarczanie rdzenia kręgowego i korzenia nerwu, przy stenozach kanału rdzenia, dostępem tylnim. Zastosowanie endoskopu jest nowoczesną alternatywę dla klasycznej operacji kręgosłupa. Metoda endoskopowa minimalizuje uszkodzenia tkanek, zmniejsza krwawienie oraz ryzyko powikłań. Pacjenci szpital opuszczają na następny dzień po zabiegu. Dzięki temu, że zabieg jest małoinwazyjny - pacjenci mogą szybko wrócić do swojej normalnej aktywności życiowej, także zawodowej. Zazwyczaj rekonwalescencja trwa około 3 tygodni.
Max More - technika operacyjna
Max More - technika operacyjna
MaxMore to system endoskopowy do wykonywania minimalnie inwazyjnych zabiegów discektomii w przypadku zamkniętych przepuklin kręgosłupa lędźwiowego. Ta innowacyjna technika i konstrukcja łączy bezpieczną oraz szybką procedurę, z bardzo dobrą efektywnością zabiegu. System MaxMore pozwala szybko i precyzyjnie usunąć przyczynę bólu.  
Kriolezja
Kriolezja
Kriolezja to nowoczesna i wysoce skuteczna metoda leczenia bólu kręgosłupa. Jest bardzo bezpieczna, ponieważ nie istnieją żadne skutki uboczne. Polega na zablokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych poprzez zamrożenie nerwu. W efekcie dolegliwości bólowe długotrwale ustępują. Zaletą metody jest możliwość stosowania u Pacjentów obciążonych przez inne choroby np. cukrzyca. Najczęściej wykorzystywana jest w tzw. zespole stawów międzykręgowych.  Zespół ten objawia się bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym lub w odcinku szyjnym, który nasila się podczas stania lub długotrwałego siedzenia. Jak wygląda zabieg? Kriolezja wykonywana jest na sali operacyjnej w idealnie sterylnych warunkach.  Lekarz nacina lekko skórę, a następnie wprowadza aplikator w okolicę nerwu, który w niskiej temperaturze zostaje zamrożony. Zabieg jest stosunkowo krótki, trwa około 30 minut. Po zakończeniu pacjent może bezpośrednio powrócić do wykonywania codziennych czynności.Efekty utrzymują się od 6 miesięcy do nawet 2 lat.  Kriolezję można powtarzać wielokrotnie, ponieważ nie ma działań ubocznych.
Termolezja
TERMOLEZJA jest objawowym leczeniem bólu, związanego z procesem zapalnym stawów. Terapia polega na uszkodzeniu zakończeń nerwowych w chorej tkance, prądem częstotliwości radiowej, który wytwarza temperaturę 40°C i skutecznie koaguluje - niszczy tkankę nerwową, uwalniając pacjenta od bólu. Terapia ta posiada wysoką skuteczność, potwierdzoną w badaniach klinicznych oraz jest trwała (od kilku do kilkunastu miesięcy trwa ochrona przed bólem). Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Bezpośrednio po terapii pacjent może udać się do domu po krótkiej obserwacji. Skuteczność TERMOLEZJI i jej tolerancja przez organizm, zostały sprawdzone i potwierdzone w wielu badaniach klinicznych.
Orthokine
Orthokine
Orthokine to biologiczna metoda leczenia zwyrodnień stawów i bólu pleców. Pozwala uzyskać z ludzkiej krwi substancje białkowe (cytokiny przeciwzapalne), które skutecznie blokują receptory w komórkach reagujące na czynniki zapalne. Uzyskana w ten sposób surowica zawiera czynniki wzrostu i cytokiny przeciwzapalne, które stymulują regenerację tkanek. Orthokine wykorzystujemy do leczenia zmian zwyrodnieniowych we wszystkich stawach i entezopatiach (łokieć tenisisty, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie mięśnia nadgrzebieniowego itp.). Przyczyną stanów zapalnych stawów oraz ich bólu są cytokiny takie jak interleukina-1. Ulgę przynosi wprowadzenie w miejsce bólu antagonistów receptora interlukeiny-1. Można to uzyskać wprowadzając odpowiednio przygotowaną surowicę krwi uzyskaną właśnie dzięki Orthokine. Czas utrzymywania się efektów klinicznych tej terapii wynosi ponad 2 lata. Jak wygląda zabieg? Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi do strzykawki z żyły ramiennej. Etap jest krótki i całkowicie bezbolesny: trwa około minuty. W kolejnym kroku pobrana krew zostaje dokładnie wymieszana i wstawiona do inkubatora na 6 godzin w temperaturze 37°C. Po tym czasie strzykawkę z krwią umieszcza się w wirówce, gdzie w wyniku odwirowania powstają dwie warstwy: surowica (z nowo powstałymi białkami przeciwzapalnymi i czynnikami wzrostu) oraz warstwa erytrocytów. Surowicę oddziela się od erytrocytów, by w dalszym etapie wykorzystać ją do wstrzyknięć dostawowych.  Podczas aplikacji miejsce wkłucia zostaje starannie zdezynfekowane, a do stawu poprzez igłę wprowadza się wcześniej wytworzoną surowicę.
Q-Graft – leczenie mezynchymalnymi komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego
Q-Graft – leczenie mezynchymalnymi komórkami macierzystymi pochodzenia tłuszczowego
Q-GRAFT jest to innowacyjny system terapii komórkami macierzystymi wykorzystywany w ortopedii i medycynie estetycznej. Stosuje się go w leczeniu urazów sportowych, uszkodzeniu ścięgien, chrząstki stawowej, bólu mięśni oraz problemów związanych ze starzeniem i zwyrodnieniem stawów. Terapia daje bardzo skuteczne rezultaty w leczeniu wielu dolegliwości ruchowych. Jest bardzo pomocna dla osób chorych, które chcą polepszyć i przedłużyć swoją aktywność fizyczną o kilka lat. Komórki macierzyste wykorzystywane w terapii, pozyskiwane są z pobranej tkanki tłuszczowej pacjenta. Podaje się je w postaci koncentratu poprzez wstrzyknięcie np. w okolice stawu. Po aplikacji komórek macierzystych występuje znacznie szybsza regeneracja złamanych kości i stawów rzekomych. Dodatkowo sam proces ich niszczenia może zostać spowolniony lub nawet całkowicie zahamowany. W przypadku rekonstrukcji ścięgien lub wiązadeł, podany materiał powoduje tworzenie się zdrowych tkanek.
Blokada nadtwarówkowa
Nadtwardówkowe wstrzyknięcie glukokortykoidu jest często zalecanym zabiegiem, mającym na celu zmniejszenie bólów kręgosłupa w okolicy lędźwiowej lub lędźwiowo-krzyżowej spowodowanych: Stenozą kanału kręgowego, Przepukliną krążka międzykręgowego z rwą kulszową lub bez niej, Nie poddającymi się leczeniu bólami okolicy lędźwiowej o nieznanym pochodzeniu, Nadtwardówkowe wstrzyknięcie glukokortyidów pomaga opóźnić lub w miarę możliwości uniknąć interwencji chirurgicznej. Wielu pacjentów po wstrzyknięciu glikokortykoidu odczuwa istotną ulgę, co umożliwia im przetrwanie okresu ostrego bólu i powrót do normalnej aktywności po leczeniu zachowawczym. Proces leczenia może jednak wymagać więcej niż jednego wstrzyknięcia. Nadtwardówkowe wstrzyknięcie glukokortykoidów łączone z odpowiednią terapią lekami przeciwzapalnymi i fizykoterapią pomagają uzyskać satysfakcjonujące zmniejszenie dolegliwości bólowych u pacjentów, którzy nie są kandydatami do leczenia chirurgicznego.
Epilacja laserowa – Laser diodowy VERSUS 3 COLOR
Epilacja laserowa – Laser diodowy VERSUS 3 COLOR
Depilacja laserowa jest aktualnie najskuteczniejszą i bezpieczną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Inne, tańsze techniki mogą nie dawać tak długotrwałego efektu, a w niektórych przypadkach powodują zaczerwienienia lub zapaleniem mieszków włosowych kończące się zmianami ropnymi. Laser diodowy VERSUS 3 Color posiada głowicę emitującym w jednym czasie trzy, różnej długości wiązki światła, a każda z nich działa na inny typ włosa. Zapewnia to skuteczną redukcję jasnych, delikatnych włosków, jak i ciemnych. Zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Możliwy do wykonania u każdego pacjenta, bez ograniczeń fototypu czy rodzaju włosa. Dzięki użyciu wysokiej jakości lasera z systemem chłodzenia skóry podczas zabiegu, jest on praktycznie bezbolesny. Można go wykonywać praktycznie na wszystkich częściach ciała: nogi, ręce, pachy czy okolice bikini. Długość trwania zabiegu zależy od depilowanego obszaru. Dla uzyskania pożądanych efektów, należy wykonać serię zabiegów w odstępie 4-5 tygodni. Zalety: Długotrwale gładka skóra, bez niechcianego owłosienia, Brak wrastających włosków, Brak podrażnień skóry, Brak problemu zapalenia mieszków włosowych.
LipoRadioLogie Vinci II
LipoRadioLogie Vinci II
LipoRadioLogie VINCI II to nieinwazyjny system pomagający walczyć z cellulitem, tłuszczem oraz brakiem jędrności skóry. Łączy ze sobą najskuteczniejsze metody różnych zabiegów kosmetycznych, przeznaczonych do modelowania sylwetki oraz zabiegów liftingujących. Zabieg pobudza krążenie krwi, a co za tym idzie przyspiesza metabolizm komórkowy i prowadzi do lepszego dotlenienia oraz odżywienia komórek/tkanek. LipoRadioLogie VINCI II to rozbudowany system dedykowanych zabiegów wyszczuplających, antycellulitowych, modelujących, ujędrniających, liftingujących oraz przeciwzmarszczkowych. Opiera się na wzajemnie przeplatających i uzupełniających technologiach: Fale radiowe (RF): doprowadzają do niszczenia połączeń między złogami cellulitu oraz pobudzają syntezę kolagenu, przez co skóra staje się intensywnie odmłodzona i wygładzona. Promieniowanie podczerwone (IR): daje efekt detoksykacji, zwiększa przepływ przez system limfatyczny oraz przyspiesza przemianą materii zmniejszając występujące obrzęki. Lipokawitacja ultradźwiękowa: silnie rozbija złogi tłuszczowe, co w efekcie pozwala na redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów liposukcji. Masaż podciśnieniowy: pobudza krążenie krwi i limfy, zmniejsza obrzęki oraz wspomaga usuwanie toksyn. Masaż mechaniczny: wykonywany za pomocą profilowanych rolek poruszających się wewnątrz głowicy, razem z podciśnieniem zasysa fałd skóry dla zwiększenia skuteczności zabiegu.     Dzięki zastosowaniu 4 różnych głowic, mamy możliwość idealnie opracować wszystkie partie ciała, a także twarz, szyję oraz dekolt. Stosowane głowice to: Głowica do twarzy, szyi, dekoltu oraz okolicy oczu. Przeznaczona jest do zabiegów liftingujących, zagęszczających tkankę łączną oraz poprawiających owal twarzy. Głowica do ciała. Przeznaczona jest do zabiegów liftingujących, zagęszczających tkankę łączną oraz poprawiających kształt sylwetki. Głowica do schładzania obszaru zabiegowego celem skutecznego modelowania sylwetki. Głowica do impulsowego zastosowania fali radiowej wysokiej częstotliwości.   Efekty: Redukcja tkanki tłuszczowej, Lifting skóry, Redukcja rozstępów, Zmniejszenie oznak starzenia, poprawa kolorytu skóry, Poprawa jędrności i elastyczności modelowanych partii ciała, Działanie pobudzające naczynia krwionośne oraz zwiększające ich napięcie, Pobudzenia krążenia krwi, a tym samym dotlenienie oraz odżywienie komórek i tkanek.
Body-Jet Liposukcja wodna (odsysanie tkanki tłuszczowej)
Body-Jet Liposukcja wodna (odsysanie tkanki tłuszczowej)
Urządzenie Body-Jet to innowacyjna metoda liposukcji bez skalpela. W przeciwieństwie do tradycyjnej formy odsysania tłuszczu, proces ten cechuje krótki okres rekonwalescencji oraz natychmiastowe efekty a także leczenie insulinoodporności oraz regulacji przemiany tłuszczowej. Dodatkowym atutem jest fakt wykorzystania pozyskanego tłuszczu w modelowaniu innych partii ciała pacjenta. Zabieg pozwala usunąć tłuszcz z takich okolic jak brzuch, uda, talia, łydki, plecy, pośladki, ramiona, podbródek, wzgórek łonowy czy okolice twarzy. Jak wygląda zabieg? Liposukcja wykonywana jest tylko przez doświadczonego lekarza w znieczuleniu miejscowym. Lekarz, aby rozluźnić komórki tłuszczowe, podaje specjalny roztwór wody w wybrany obszar ciała za pomocą kaniuli, a następnie odsysa płyn z komórkami tłuszczowymi. Urządzenie dodatkowo aplikuje do organizmu leki łagodzące ból, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. W trakcie zabiegu pobierania tkanki tłuszczowej jednocześnie odbywa się proces separacji komórek macierzystych bez ich przenoszenia w systemie zamkniętym. Po uzyskaniu substytutu komórek mezenchymalnych jest on podawany przez specjalistę dostawowo. Zabieg trwa ok. 1,5 godziny jest mało inwazyjny, pacjent bezpośrednio po jego wykonaniu może udać się do domu. Zalety: Body-Jet cechuje natychmiastowa i trwała redukcja tkanki tłuszczowe. Istnieje możliwość ponownego wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako naturalnego wypełniacza w medycynie estetycznej.
Ozonoterapia  – leczenie ozonem
Ozonoterapia – leczenie ozonem
Ozon jest alotropową, trzy-atomową odmianą tlenu o skutecznym i biobójczym działaniu. Zwalcza w organizmie wszelkie bakterie, pierwotniaki, grzyby oraz wirusy odpowiedzialne za zakażenia. Wykazuje właściwości lecznicze tam, gdzie rutynowe metody okazują się nieskuteczne (przewlekłe stany zapalne), przyśpiesza proces gojenia ran pooperacyjnych, zmniejsza odczucie bólu, a także aktywuje układ odpornościowy do działania. Sama technika rozwija się nieustannie od ponad 150 lat, dzięki „generatorowi ozonu” Nicola Tesli. Przebieg procesu: Podczas wizyty lekarz określa stan pacjenta do przeprowadzenia zabiegu oraz ustala cały przebieg kuracji: sposób podania ozonu, dawki, częstotliwość oraz długość terapii. Metody leczenia ozonem: Autohemotransfuzja: pobieranie od pacjenta w zależności potrzeby od 10 do 20 ml lub 100 – 150 ml krwi żylnej. Pobrana krew jest następnie ozonowana i w sterylnych warunkach ponownie podana pacjentowi w postaci wlewu dożylnego; Kąpiel w gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej: nakładanie na schorowaną kończynę hermetycznego worka, a następnie wpuszczanie do niej mieszaniny tlenowo-ozonowej; Przyśpieszenie gojenia ran: poprzez ich oczyszczanie i założenie opatrunku, w którym wykorzystuje się maści lub oliwkę ozonowaną. Płukanie zatok ozonowaną solą fizjologiczną; Dojelitowe (rektalne) podawanie ozonu: wprowadzenie mieszaniny tlenowo-ozonowej bezpośrednio do jelita, skąd ozon przedostaje się do krwi. Sam zabieg jest bezbolesny i komfortowy, ponieważ podaż gazu reguluje sam pacjent. Poza kontrolnymi wskazaniami, proces znajduje zastosowanie u dorosłych i dzieci, z problemem dostępu żylnego. Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut; Aplikacja ozonowanej soli fizjologicznej do worka spojówkowego: polega na zakropleniu oczu ozonowaną solą fizjologiczną; Wlew dożylny (kroplówka): Podanie pacjentowi naozonowanej soli fizjologicznej w postaci wlewu dożylnego (kroplówki). Czas trwania zabiegu: ok. 30 minut; Wstrzyknięcia podskórne: podawanie mieszaniny tlenowo-ozonowej drogą iniekcji pod skórę lub domięśniowo, w miejsca zmian chorobowych. Czas trwania zabiegu: ok. 40 min; Podawanie do stawu międzykręgowego kręgosłupa.
b48d98-atlantaclinic_039.webp

Potrzebujesz konsultacji?
Nie czekaj! Zadzwoń

+48 34 353 10 85
+48 505 999 080


Stosujemy małoinwazyjne techniki operacyjne podczas pracy chirurgicznej w dziedzinie ortopedii i traumatologii.

Poprawiamy jakość życia pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Serdecznie zapraszamy