Atlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - medycyna estetyczna<span>ATLANTA</span> Clinic to nowoczesna sala operacyjna i <span>wykwalifikowany zespół</span>Atlanta Clinic - leczenie z użyciem bezpiecznych metodAtlanta Clinic - problemy z kręgosłupem u dzieciAtlanta Clinic - przedłużamy żywotność stawówAtlanta Clinic - pole magnetyczneAtlanta Clinic - przywracamy zdrowy i młody wygląd skóryAtlanta Clinic - leczymy bóle kręgosłupaAtlanta Clinic - łagodzimy objawy bólu kręgosłupaAtlanta Clinic - pomaga dzieciom

Tlenoterapia hiperbaryczna - kapsuła młodości

Tlenoterapia hiperbaryczna - kapsuła młodości

Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda leczenia polegająca na oddychaniu przez pacjenta czystym tlenem medycznym w warunkach podwyższonego ciśnienia w komorze hiperbarycznej.

W wysokim ciśnieniu tlen dociera  w ciele do tkanek, w których wcześniej było go niewystarczająco dużo. Lista wskazań medycznych do terapii hiperbarycznej jest systematycznie poszerzana.


Hiperbaryczna komora tlenowa od lat znana nazywana jest „kapsuła młodości”, gdyż polepsza elastyczność włókien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzenia tych istniejących.

Daje dobre efekty we wspomaganiu leczenia trądziku i wszelkich zmian skórnych, redukuje stany zapalne oraz wpływa na poprawę kondycji skóry.

Dlaczego warto skorzystać z tlenoterapii?

Tlenoterapia hiperbaryczna w Atlanta Clinic spełnia swoją rolę, ponieważ jest dokonywana w certyfikowanej komorze hiperbarycznej, która jest produktem medycznym w ciśnieniu od 1,5 ATA do 3,0 ATA z użyciem tlenu medycznego.

Podawanie pacjentom tlenu w podwyższonym ciśnieniu do 1,5 ATA z koncentratora tlenu - nie daje oczekiwanych efektów leczniczych, a komora taka nie jest wyrobem medycznym. Osiągnięcie celów terapeutycznych daje zastosowanie wyłącznie tlenu medycznego w komorze hiperbarycznej 3 ATA, która jest certyfikowanym wyrobem medycznym.

Tlenoterapia przyśpiesza regenerację, zwiększa wydolność oraz działa przeciw zakwaszeniu mięśni. Z terapii korzysta regularnie wielu znanych sportowców m.in. pływak Michael Phelps, piłkarz Cristiano Ronaldo i golfista Tiger Woods.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Jak długo trwa jeden seans tlenoterapii?


  Czas sesji w komorze hiperbarycznej waha się od 30 do 60 minut.
  Długość sesji zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb, przypadłości i wskazań medycznych dla pacjenta.

 2. Jakie są odczucia w trakcie tlenoterapii?


  Pierwsze minuty  polegają na wprowadzeniu w warunki podwyższonego ciśnienia.
  Nie jest to bolesne doświadczenie. Można porównać je do zmiany ciśnienia w uszach podczas lotu samolotem. Po osiągnięciu pełnego ciśnienia można całkowicie się zrelaksować.
  Ostatni etap to znormalizowanie ciśnienia w komorze i bezpieczne jej opuszczenie.

 3. Po ilu zabiegach można odczuć skutki?


  Wszystko zależy od tego, z jakimi dolegliwościami odwiedzisz Atlanta Clinic. Zazwyczaj zalecamy minimum trzy sesje w komorze hiperbarycznej, ale dla utrzymania długotrwałego efektu zaleca się powtarzać kurację co jakiś czas.

 4. Jak ubrać się do sesji tlenoterapii?


  Jedna sesja w komorze hiperbarycznej trwa około godziny, dlatego przygotuj do niej takie ubrania, w których będziesz czuł się wygodnie. Koniecznie 100% bawełniane i zdejmij zegarek lub biżuterię.
 • Niewydolność żylna i limfatyczna
 • Rehabilitacja kardiologiczna
 • Stopa cukrzycowa i insulinooporność
 • Rehabilitacja neurologiczna 
 • Rehabilitacja po COVID-19
 • Medycyna estetyczna
 • Regeneracja skóry
 • Regeneracja po wysiłku

Cennik:

Jeden zabieg w komorze 300 zł
Pakiet 5 zabiegów RABAT 5%
Pakiet 10 zabiegów RABAT 10%
b48d98-atlantaclinic_039.webp

Teraz skontaktuj się z nami
Nie czekaj! Zadzwoń

+48 34 353 10 85
+48 505 999 080


Serdecznie zapraszamy